poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Nastolatkowie i młodzież w świecie odchudzania!

Witam! 
Wracam znów z "jakimś" tematem :) 
Dzisiejszym źródłem będzie gazeta "Superlinia".
A tematem będzie: "Nastolatkowie i młodzież w świecie odchudzania!"
To, że mamy problem z otyłością i nadwagą to jedno. Drugie to problem z nieodpowiednio dobraną dietą.
Dieta nastolatków jest monotonna, nie urozmaicona, niepełna w wartości odżywcze, prowadzi do niedoborów, a w przyszłych latach do otyłości.
Nie tolerujemy swojego ciała i sięgamy po niszczącą nasz organizm GŁODÓWKĘ lub eliminowanie śniadań, drugiego śniadania do szkoły itd.
Badania wykazały, że 20 procent NAS przed wyjściem do szkoły nie je śniadania, połowa z nich nie przynosi nic do szkoły. W szkole takie osoby sięgną po batonika, bo przecież to szybsze, a przerwy są bardzo krótkie.
Nie mówię, że ja nie jem w szkole batoników! Ale to nie jest moje drugie śniadanie :)
"Młodzież ma bardzo duże zapotrzebowanie energetyczne. Dziewczynki w wieku 13-16 lat powinny spożywać od 2000 do 2400 kcl dziennie, chłopcy od 2200 do 3000 kcl" - gazeta SUPERLINIA (maj 2013).
Wiedza nastolatek jest znikoma - podaje dalej ten magazyn. I można na pewno się zgodzić, bo niestety tak jest. Nastolatkowie np. odżywiają się samym białkiem, eliminują WSZYSTKIE węglowodany. Ale węglowodany są złożone i proste. Złożone dają nam energię.
Nasz błąd  to rezygnacja z czerwonego miejsca w szczególności u dziewczyn obficie miesiączkujących. Takie osoby potrzebują 17mg żelaza na dobę (nie tylko dziewczęta obficie miesiączkujące, a tez chłopcy - 15mg). Norma jest rzadko zaspokojona. Żelazo jest nie tylko w czerwonym mięsie! Jednak nie jemy też dużo warzyw :(
Kolejna sprawa, której wyczuwamy brak to TŁUSZCZE.
"W menu 16-18 latków dzienne spożycie tłuszczów zalecane jest na poziomie nawet 35 procent całej kaloryczności diety!" - SUPERLINIA
Zła dieta rozchwiewa nam nasz metabolizm. Do dietetyków ciągle przybywają osoby po diakońskich dietach, ze słabym metabolizmem.
DOBRANOC KOCHANI
ZDROWO i WESOŁO ♥
RUCH TO SAMA PRZYJEMNOSĆ I ZDROWIE :)
Pozdrawiam z Wakacji :)) A co tam u WAS!?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz