poniedziałek, 10 lutego 2014

Co to jest to całe "Zdrowe odżywianie"?

Zdrowe odżywianie tu i tam , ale zadajmy sobie pytanie czym jest ZDROWE ODŻYWIANIE?
Zdrowe odżywianie jest to dostarczanie skłądników pokarmowych i zaspokajanie potrzeb naszego organizmu w odpowiednich ilościach.

U nastolatków wygląda to różnie...20 procent NAS nie jada rano śniadań, a jak wiadomo jest to najważniejszy posiłek dnia, który daje nam energię.

 Najgorsze co robimy to sięganie po głodówkę, która sprawia wiele zniszczeń w naszym organizmie, a najgorsze, że rozchwiewa nasz metabolizm.
Nie odpowiednie odżywienie ma tragiczne skutki - choroby!

Anoreksja, Niedowaga, Nadwaga i otyłość- to jedne z nielicznych.

Niedowaga może nas "dopaść" w wieku dojrzewania, bo bardzo szybko rośniemy i mamy "burzę hormonów". Jednak warto sprawdzić czy nasza dieta jest bogata w to co potzrebujemy np. witaminy , które musimy sami dostarczać bo nasz organizm nie jest w stanie ich sam wyprodkuować, do prawidłowego funkcjonowania potrzebujemy 20 witamin, które dzielą się na rozpuszczalne w wodzie lub w tłuszczach.

Nadwaga i otyłość to ogromne obciążenie dla naszego organizmu i stawów. Ta druga choroba ciągnie za sobą dalsze choroby takie jak np. bezdech senny, cukrzycę, większą możliwość zachorowania na nowotwory oraz niestety skraca nasze życie.

Nadwaga może i nie jest tak groźna ale POWINNA być dzwonkiem, który dzwoni w naszej głowie i w centymetrze. Trzeba zagospodarować czas na aktywność fizyczną , udać się do dietetyka i zmienić swój tryb życia.

Pamiętajcie, że w obecnych czasach zapanowała moda na zdrowy tryb życia : W internecie jest pełno blogów i fanpejdży, który mogą nas zmotywować, ato wspaniale, że moda na to co zdrowe wita w naszych domach. To taka moda, która nie powinna się zmieniać :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz