poniedziałek, 17 marca 2014

Akcja: Stop zwolnieniom z WF-u

Facebook: Stop zwolnieniom z WF-u

W czasie dzisiejszego porannego WF-u wzięło mnie na refleksje. I nie tylko w trakcie tego.
Ministerstwo zorganizowało akcję o której mówi się w TV , pisze w internecie i prasie, a nawet mówi się na lekcjach z wychowawcom. A może powinniśmy zwrócić Uwagę na to dlaczego młodzież nie chce uczęszczać na tego rodzaju lekcje?
Może dla tego, że są monotonne i nauczyciele nie zwracają uwagi na uczniów?
Jak to jest , że z koleżanką robisz 5 km w pobliskim lesie, a problem jest na lekcji z 5 kółkami na połowie sali? Jak to jest , że robisz 100 brzuszków w domu z ukochaną muzyką,a w szkole na niewygodnej podłodze, gdy deski wbijają Ci się w kręgi nie zrobisz 10?
Nie oczekuję Fitnessu na WF-ie!!!
I przez ten post nie chcę powiedzieć, że nauczyciele nie mają kwalifikacji ( bo mają co widać na zajęciach dodatkowych)ale to , że czasem im się nie chce. Takie zjawisko zaobserwowałam kilka lat temu w podstawówce... Do tej pory źle wspominam te lekcje, których nienawidziłam! Nauczycielka nie tylko nie włączała się w lekcje, ale i używała licznych "epitetów" w stosunku do różnych osób, i chodź nienawidzę stwierdzenia "ulubienica" to trzeba było nią być by lekcje wychowania fizycznego można było nazwać przyjemną częścią dnia.
Spotykam się też ze zjawiskiem rozgrzewek prowadzonych przez ...uczniów. Nie doświadczonych uczniów, którzy mają być odpowiedzialni za nasz brak kontuzji spowodowanych złym przygotowaniem do ćwiczeń.
No i tu zaczynamy kolejny "dział" ĆWICZENIA!
Siatkówka, testy sprawnościowe, Siatkówka, nożna, Siatkówka, Siatkówka no i może jeszcze siatkówka...
Może to kolejny powód braku uczniów na Wf-ach? Monotonność? Pewnie jaka szkoła taki sport, ale ja w każdej spotykam się właśnie z siatkówką, do której nic nie mam, gdyby nie granie w nią codziennie. Ba! Gdyby to było granie, ale zdarza się tak, że ktoś po rozgrzewce już nie stanie na boisku! Bo? Jest dużo opcji: nie lubi, nie chce, albo po prostu wstydzi się tego, że grać akurat w to nie potrafi!
Podsumowując!
Jestem Przeciwko zwolnieniom z WF-u, ale niech staną się one ciekawsze i prowadzone dokładnie z pasją przez nauczycieli! 
No to co? Lecimy na trening! :)3 komentarze:

  1. Popieram cię ♥
    Dziękuje za rady. Zwolnień nie powinno być, a lekcje powinny być ciekawsze; )

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń